ПРВОТО КОЛО Е КОМПЛЕТИРАНО: Светскиот првак се намачи против Австралија


Германија одигра интересен натпревар против „кенгурите“, а ги совлада со 3:2 На Купот на конфедерациите во Русија денеска беше одигран последниот меч од 1. коло, а селекцијата на Германија која настапува како Светски првак дојде до победа со 3:2 на мечот против Австралија. Дуелот беше интересен, но Германците беа за нијанса подобри иако во тимот немаат голем дел од најголемите ѕвезди. Јоаким Лев на овој турнир има подмладена селекција, но и помладите фудбалери покажаа дека знаат како да се носат со притисокот и дојдоа до триумф против Австралијците. Серијата беше отворена од страна на Штиндл уште во 5. минута. Австралија после ова играше подобро, а до израмнување дојде дури во 41. минута преку Рогиќ. Набрзо Германците добија пенал, кој го реализираше Дракслер во 44. минута со што ја однесе Германија на одмор со предност од 2:1. После само три минути игра во второто полувреме, Германија дојде до 3:1 преку Горецка, додека Јуриќ во 56. минута го намали водството на Германија на 2:3, но до крајот остана овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија и Чиле од Б групата се пласираа во полуфиналето на Купот на Конфедерации чии домаќин е Русија. Последното, трето коло го донесе расплетот во Б групата на Купот на Конфедерации. Германија со сигурна победа над Камерун го обезбеди првото место, а Чиле ремизираше против Австралија. Германците слвеа со 3:1 во дуелот со Камерун. Демирбај во 48.минута го постигна првиот гол, а откако во 64.минута Камерун остана со играч помалку, Вернер зголеми на 2:0. Камерунците намалија преку Абубакар, а потоа Вернер со својот втор гол го постави конечниот резултат. Австралија против Чиле бркаше победа со два гола разлика и по првиот дел водеше со голот на Троизи. Сепак Чиле успеа да израмни во вториот дел преку Мартин Родригез. Првото полуфинале на програмата е во среда, а ќе играат Португалија и Чиле, додека ден подцна во второто полуфинале Германија ќе се сретне со Мексико.
| | веќе видена | слични
4 копии

Светскиот првак Германија со денешната победа над Камерун со 3-1 го освои првото место во групата Б на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија. Германија до триумфот стигна со головите на Керем Демирбеј во 48.минута и на Тимо Вернер во 66.минута и 81.минута, додека голот за Камерун го постигна Винсент Абубакар во 81.минута. На вториот дуел од групата Чиле и Австралија одиграа нерешено 1-1. Поведе Австралија во 42.минута преку Џејмс Троиси, а изедначи Мартин Родригез во 67.минута. Чиле е вториот полуфиналист од оваа група. Во полуфиналето на 28 јуни ќе играат Португалија – Чиле, а следниот ден е дуелот меѓу Германија и Мексико.
| | веќе видена | слични

Актуелниот светски фудбалски шампион Германија го освои првото место во Групата Б на Купот на конфедерациите со победата над првакот на Африка, Камерун во средбата од 3-то коло со 3:1 (0:0) одигран во Сочи, додека во полуфиналето се квалификуваше и првакот на Јужна Америка –Чиле, кој истовремено одигра 1:1 (0:1) против првакот на Азија, Австралија во мечот одигран во Москва. Откако во првото полувреме немаше голови во Сочи, Германија поведе на почетокот од второто преку Керем Демирбај во 48 минута. Потоа Томо Вернер во 66 минута го зголеми водството, а Винсент Абубака во 78 минута успеа накусо да го намали водството на 2:1, но Вернер веќе во 81 минута погоди за конечните 3:1. Во Москва поведе Австралија преку Џејмс Троази во 42 минута, а конечните 1:1 го постави Мартин Родригез во 67 минута. Германија го заврши натпреварувањето по групи со 7 бодови, Чиле со 5, Австралија со 2 и Камерун со еден бод. Германија така ќе игра во полуфиналето во четвртокот против Мексико, кој заврши како втор во Групата А, додека ...
| | веќе видена | слични

Германија го победи Камерун со 3:1 и се пласира во полуфиналето на Купот на Конфедерации како првопласирана селекција од Б групата, заедно со Чиле, кој одигра нерешено, 1:1 со Австралија. Германците ги постигнаа сите голови во второто полувреме, а стрелци беа Демирбеј и Вернер двапати, додека за Камерун стрелец беше Абубакар. Чиле беше на работ на елиминација, откако Троиси во првиот дел и донесе предност од 1:0 на Австралија,. Сепак фаворитот израмни со голот на Родригез во 67. минута и си закажа полуфинале со Португалија. Германија ќе игра со Мексико за пласман во финалето.
| | веќе видена | слични

Денеска се дознаа полуфиналните двојки во Купот на Конфедерациите кој што се одржува во Русија. Во последното трето коло од групата Б Чиле ремизираше 1:1 против Австралија. Популарните „кенгури поведоа во првото полувреме со голот на Троиси, а израмни Родригез во вториот дел. Германија дојде до втората победа остварена во Сочи против Камерун славејќи со 3:1. Сите погодоци беа постигнати во вторите 45. минути, за „панцирите“ стрелаа Демирбеј и двапати Вернер, а за африканската репрезентација Абубакар после асистенцијата на Нгамалеу. Веќе се и познати официјално полуфиналните двојки во ова ФИФА фудбалско натпреварување, Португалија ќе се соочи со Чиле, а Германија против Мексико. Куп на Конфедерации Русија 2017 Полуфинале, двојки: Казан, 28. јуни (20:00 ч.) Португалија-Чиле Сочи, 29. јуни (20:00 ч.) Германија-Мексико Финалето ќе се одигра на 2. јули исто така од 20:00 часот во Ст. Петерсбург на „Крестовски“ стадионот. Гepмaнuя – Kaмepyн от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube .
| | веќе видена | слични

Фудбалската селекција на Германија го победи Камерун со 3:1 (0:0) и го освои првото место во групата Б, со што со максимален скор се пласираше во полуфиналето од Купот на конфедерации кој се одржува во Русија. Светските шампиони славеа со головите во второто полувреме кои ги постигнаа Демирбај во 48. и Вернерв во 66. и 81.минута, доедека за Камерун единствен стрелец беше Абубакар во 79. минута. На вториот денешен меч Чиле со ремито против Австралија 1:1 (0:1) и го препушти на Германија челното место во групата, завршувајќи на втората позиција. Австралија поведе со погодокот на Троиси во 42, а израмни Родригез во 67. минута. По денешните дуели познати се и полуфиналните двојки, Португалија и Чиле ќе се борат за место во финалето во среда, а ден подоцна играат Германија и Мексико.
| | веќе видена | слични

Селекторот на Германија Јоаким Лев ја забележа својата победа број 100, откако е на чело на тимот, а средбата беше под број 150 за тренерот со Бундестимот. Светските шампиони победија со 3:1 против Камерун и завршија на првото место во групата Б на Купот на конфедерациите, како ги очекува полуфинале против Мексико. Демирбај погоди прво (48), а потоа следеше погодок на Вернер (66), Абубакар намали (78), но конечниот резултат го постав Вернер (81) со вториот погодок. Екипите на Чиле и Австралија ремизираа 1:1 во натпревар од групата Б на Купот на конфедерациите, одигран во Москва. Екипата на Хуан Антонио Пици успеа да стигне до 1/2-финалето, но го испушти првото место и ќе мора да се бори со еврошампионот Португалија. Австралијците прво погодија преку Троиси (42), а Родригез израмни (67). Чиле ќе се борат против Португалија. Другото 1/2-финале е Германија – Мексико.
| | веќе видена | слични

Чиле и Германија го потврдија пласманот во полуфиналето на Купот на Конфедерции, „Панцирите" го совладаа Камерун а „Ла Роха" ремизираше со АвстралијаЗаврши групната фаза на Купот на Конфедерации, Чиле и Германија се последните патници во полуфиналето.Германија со победа од 3-1 над Камерун го обезбеди првото место и за противник го доби Мексико.Откако мрежите мируваа по првите 45 минута, Демирбај погоди на стартот од вториот дел за водство на „Панцирите“.Вернер зголеми на 2-0 во 66. минута, а Абубакар намали на 2-1 во 78. минута.Вернер со својот втор гол го постави конечниот резултат од 3-1.Чиле одигра 1-1 против Австралија за второто место во групата и пресметка со европскиот шампион Португалија.Троиси погоди во 42. минута за водство на „Кенгурите“ и најави можно изненадување, но работите на свое место ги постави Родригез во 67. минута.
| | веќе видена | слични

Германија и Чиле се селекциите кои обездуваат пласман во полуфиналето од Купот на Конфедерациите, откако денеска беше комплетирана и групата Б со одигрувањето на средбите од третото коло. Чилеанците многу потешко од очекувањата стигнаа до виза за полуфинале, ремизирајќи 1-1 против Австралија. По 45 минути игра „кенгурите“ имаа предност од 1-0, резултат кој значеше полуфинале за нив, но погодокот за израмнување во 68. минута го постигна Родригез. by footballvideostv1 Германците, кои настапуваат со втор тим на ова натпреварување, забележаа уште една рутинска победа, овојпат над Камерун со 3-1. Откако во првото полувреме не одиграа на посакуваното ниво, избраниците на Јоаким Лев блеснаа во преостанатите 45 минути, а во главна улога беше членот на Лајпциг, Тимо Вернер, постигнувајќи два погодоци за својата селекција. Еден гол, оној првиот за Германија беше дело на Демирбај, додека единствениот погодок за Камерунците го постигна Абубакар во 78. минута. All Goals & highlights – Germany 3-1 Cameroon… by ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВОТО КОЛО Е КОМПЛЕТИРАНО: Светскиот првак се намачи против Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: