Фондот мора да биде одржлив: Пензискиот систем e потребно да претрпи измени


Институтот за економски истражување Фајненс Тинк препорачува сериозни реформи за спас на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување… првите ефекти од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Независниот синдикат на камионските транспортери на Македонија - МАКАМТРАНС и Независниот синдикат на градежните работници и трговците во градежништвото - ...
| | веќе видена | слични

Да не се зголемува старосната граница за пензионирање – бараат од независниот синдикат на градежници и камионски транспортери. Во држава во која повеќе од 30 ...
| | веќе видена | слични

Бараат да не се зголемува старосната граница за пензионирање. Според нив причината за дупката во ПИОМ не е старосната граница туку 35% невработени.., 44% ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Да се зголеми старосната граница за одење во пензија и да се подигне придонесот за пензиско осигурување. Меѓународниот монетарен фонд останува на истите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 290 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на одлуките на апелацискиот суд да одреди мерка притвор за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, иако според опозицијата, истите ги почитувале ...
сите 145 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ Хари Локвенц, денеска истакна дека скроениот Буџет за 2019 година е одличен, и дека тој ќе треба да ја подобри заработката на сите граѓани и ...
сите 229 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондот мора да биде одржлив: Пензискиот систем e потребно да претрпи измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: