ЈА КЛЕКНА И ПАМЕЛА АНДЕРСОН: Уапсен човек кој се претставувал како „принц од Црна Гора и од Македонија“


Приказната завршила откако во одморалиште во Фусини принцот направил голема сметка која менаџерот ја проследил до амбасадите на Македонија и на Црна Гора. Стигнал одговор „не ни испраќајте сметки, немаме принц и сигурно не го делиме со Црна Гора“ Италијанската полиција го приведе Стефан Чернетиќ поради тоа што со години се претставувал како „принц од Црна Гора и Македонија“ и на тој начин измамил голем број претставници на џет-сетот, живеејќи на нивна сметка и нудејќи им соработка . Чернетиќ и неговиот соработник се обвинети за лажно претставување и фалсификување документи, а за црниот мерцедес, кој го украсиле со црногорски знамиња и налепници на дипломатскиот кор и со кој се возеле низ цела Европа, ќе добијат посебни казни. Благодарение на профилите на социјалните мрежи, преполни со слики од елитни настани, како и веб страницата, преку која пласирал лажни вести, Ч ернетиќ
| | веќе видена | слични
2 копии

При неговото апсење пронајдени се дипломатски пасоши, налепници од дипломатски кор, како и потврда за кралски куќи во Црна Гора. Се појавуваат нови детали од Стефан Чернетиќ, лажниот принц од Црна Гора и Македонија.Српскиот весник „Курир" обајви дека „принцот" во елитното италијанско летувалиште Фусини направил огромна сметка. Менаџерот на хотелот сметката ја пратил во амбасадата на Македонија во Рим. Кога сметката стигнала во нашата амбасада тие одговориле дека Македонија нема принц што било аларм менаџерот на хотелот да ја извести полицијата за лицето што лажно се преставува. При неговото апсење пронајдени се дипломатски пасоши, налепници од дипломатски кор, како и потврда за кралски куќи во Црна Гора.
| | веќе видена | слични

Стефан Чернетиќ, кој цели шест години успешно лажел дека е принц на Црна Гора и Македонија, всушност е новинар и гастрономски критичар. По апсењето, Чернетиќ се соочува со кривични пријави врз основа на делата лажно претставување и фалсификување дипломатски документи, налепници и регистарски таблички. Откако е разоткриен, тој се брани дека, всушност, е наместен од меѓународни шпионски служби и дека ова е инсцениран политички прогон против него. Меѓу другото, тој има и официјален вебсајт. Тој тврдел дека доаѓа од лозата Чернетиќ и дека покрај Црна Гора и Македонија, има задолженија и во Србија, Албанија, Војводина, но и во Константинопол, Романија и во Грција. На Фејсбук поставувал фотографии од писма од Доналд Трамп, како и часовник што наводно е подарок од Владимир Путин. Исто така велел дека е сопственик на голем број недвижни имоти во државите каде што владеело неговото семејство.
| | веќе видена | слични
4 копии

Стефан Чернетиќ, кој тврди дека е "принц на Црна Гора и Македонија", а по кој италијанската полиција издала потерница поради лажно претставување, во разговор со српски "Blic", цврсто останал при својата бизарна приказна за своето потекло. Тој изнел уште една сосема луда теорија за тоа зошто околу него во последните денови се кренала толкава прашина. Чернетиќ, кој уредно се јавил на телефон кога контактирале од Blic, не сакал да открие каде се наоѓа во моментов, но имал подготвен одговор на тоа зошто против него во Италија, но и на цел Балкан се води вистински прогон, и тоа ни помалку ни повеќе - туку политички. "Јас сум многу влијателен човек, имам меѓународна репутација, се гледам со разни луѓе, амбасадори, кралеви, бизнисмени, а претпоставувам дека тоа не им одговара на балканските тајни служби. И тоа посебно на црногорската. Мислам дека тие го организирале овој напад против мене", рекол Чернетиќ за Blic, нагласувајќи дека станува збор за негова теорија, и дека нема никакви докази да ја потврди. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан Чернетиќ, кој подолго време живеел луксузно претставувајќи се како принц на Црна Гора и Македонија, се среќавал со дипломати, познати личности и бизнисмени од целиот свет.Меѓу нив се и српската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ и глумицата Памела Андерсон, на која тој ѝ ја „доделил“ витешката титула дама. Лажниот принц беше откриен кога направи огромна сметка во елитен ресторан во Фусина, и кога менаџерот фактурата ја проследил до македонсата амбасада во Италија. Стигнал одговор – Не ни испраќајте сметка, принц немаме, а сигурно не го делиме со Црна Гора. Стефан Чернетиќ тврдел дека е дел од „монархијата на Црна Гора и Македонија“, па се среќавал со дипломати, познати личности и бизнисмени на раскошни настани низ целиот свет.Со лажната титула, тој успеа да се сретне со многу претставници на кралските династии низ светот, седеше на иста маса со принцезата Ирена од Грција и Данска во Атина, а присуствуваше на трката на Формула 1 во Монако, во друштво на шеик и супер модели. Полицијата почна истрага за измама ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум Стефан Чернетиќ принц од Црна Гора и Македонија.“ Вака 57 годишниот Стефан Чернетиќ од Торино со години живеел живот од соништата. Претставувајќи се како принц од Макеоднија и Црна Гора – Чернетиќ го години живеејќи на сметка на голем број италијански и светски џетсетери и нудејќи им соработка. Благодарение на профилите на социјалните мрежи, преполни со слики од елитни настани, како и веб страницата, преку која пласирал лажни вести, Чернетиќ успеал на светот да му се претстави како потомок на Црнојевиќ и „принц од Црна Гора и Македонија“. Но дотука бил луксузниот живот. Италијанската полиција успеала да го приведе лажниот „принц од Црна Гора и Македонија“ откако во одморалиште во Фусини принцот направил голема сметка за која менаџерот потоа ја проследил до амбасадите на Македонија и на Црна Гора. Стигнал одговор: „Не ни испраќајте сметки, немаме принц и сигурно не го делиме со Црна Гора“. Веднаш потоа било известено италијанското МВР кои испратиле фотографии од Чернетиќ и неговиот „аѓутант“ во сите ...
| | веќе видена | слични

Чернетиќ успеа на светот да му се претстави како потомок на црногорската династија Црнојевиќ и принц од Црна Гора и Македонија. Стефан Чернетиќ, новинар и гастрономски критичар, цели 6 години успешно живеше со својата лага, претставувајќи се како принцот од Црна Гора и Македонија и така си обезбеди влез во гламурот на светскиот џет сет. Ама филмот на лажниот престолонаследник го расипа македонската амбасада во Италија, на чија адреса пред некој ден стигнала сметка со баснословна сума од елитното италијанско одмаралиште Фусини, каде ручал принцот. Па амбасадата на менаџерот наместо пари му испратиле одговор:„не ни праќајте сметки, принц немаме, а сигурно не би го делеле со Црна Гора“. Полицијата 57 годишниот Чернетиќ кој живее во Торино го уапси вчера. Сега лажниот принц се соочува со низа кривични дела лажно претставување, фалсификат, како и посебни пријави за неговиот црн мерцедес со кој ја поминал цела Европа, а возилото секогаш беше накитено со знаменца на Црна Гора и лажни налепници на дипломатскиот ...
| | веќе видена | слични

Вака претставувајќи се на светската јавност, 57  годишниот Чернетиќ од Торино  речиси десет години живеел во својата бајка каде тој е принц од Црна Гора и  Македонија..  Бил толку убедлив што сиве овие години никој не се посомневал дека зад ваква непостоечка титула стои човек кој безочно лаже.  Неговата репутација била толку голема што вистински престиж било тој да биде гостин  на најпопуларните забави низ Европа.  Принцот тврдел дека е потомок на Црнојевиќ „Принц од Црна Гора и Македонија“. За него се слушнало дури и до Холивуд, Чернетиќ покажал големо срце па решил  Плебој зајачица Памела Андерсон да ја прогласи за грофица, а нејзините два сина за принцови.   Памела на оваа титула била толку горда што свое искуство од запознавањето на принцот го прераскажала  во најгледаното шоуто на Елен Де Џенерис. Неговото безобразие оди дотаму што како принц се среќавал и со свештени лица, бил прифатен од сите кралски семејства.  Целиот  негов театар било само со една цел  да ужива во луксузот на неговите лажни ...
| | веќе видена | слични

Италијанската полиција му ја симна маската на лажниот принц Стефан Чернетиќ кој со години мамел богати и славни, меѓу жртвите на неговите измами и актерката Памела Андерсон, тенисерот Новак Џоковиќ, државниот секретар во Ватикан Пјетро Паролин. Претставувајќи се како принц на Црна Гора и Македонија, 57 годишниот Чернетиќ бесплатно јадел во скапи ресторани, одмарал на монденски места, се дружел со светскиот џет сет. Со цел да ги зајакне своите лажни привилегии принцот дури има и своја интернет страница, а на фејсбук профилот може да се видат слики со кардинали, градоначалници, членови на кралското семејство од Монако. На листата на наседнати и плејбој зајачицата, Памела Андерсон. Таа не само што поверувала во легитимноста на престолонаследникот на Црна Гора и Македонија, туку и клекнала пред него, за да ја добие титулата грофица од „Лилијан Санта Марија Лигура“ и била прогласена за „Голема дама на Црна Гора“ за нејзиниот придонес за заштита на морскиот и дивиот свет. И покрај тоа што Црна Гора не е монархија ...
| | веќе видена | слични

На титулата на Стефан Чернетиќ наседнале бројни претставници на италијанскиот и светски џет-сет. Италијанската полиција го приведе Стефан Чернетиќ поради тоа што со години се претставувал како „принц од Црна Гора и Македонија“ и на тој начин измамил голем број претставници на џет-сетот, живеејќи на нивна сметка и нудејќи им соработка. Чернетиќ и неговиот соработник се обвинети за лажно претставување и фалсификување документи, а за црниот мерцедес, кој го украсиле со црногорски знамиња и налепници на дипломатскиот кор и со кој се возеле низ цела Европа, ќе добијат посебни казни. Благодарение на профилите на социјалните мрежи, преполни со слики од елитни настани, како и веб страницата, преку која пласирал лажни вести, Чернетиќ (57) од Торино успеал на светот да му се претстави како потомок на Црнојевиќ и „принц од Црна Гора и Македонија“. На листата на наседнати се и најпознатата плејбој зајачица, Памела Андерсон. Таа не само што поверувала во легитимноста на престолонаследникот на Црна Гора и Македонија, туку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 316 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈА КЛЕКНА И ПАМЕЛА АНДЕРСОН: Уапсен човек кој се претставувал како „принц од Црна Гора и од Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: