Граѓанско движење против осиромашување: Нема да дозволиме преку покачување на даноци да се осиромашат граѓаните


5 копии

Граѓанското движење против осиромашување, денеска потсети дека имаат 3 конкретни барања до владата. -Првото барање е, владата безусловно и јавно да се откаже ...
| | веќе видена | слични
10 копии

-Иако беше ветено во програмата „За Живот“ на СДС за намалување на даноците како и враќање на 15% данок на секој граѓанин на Република Македонија, денес истите ...
| | веќе видена | слични

Според нив зголемувањето на даноците ќе биде удар врз економијата и фирмите.Повикаа владата безусловно и јавно да се откаже од било какво зголемување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемувањето на даноците ќе значи удар врз стопанството и компаниите. Зголемувањето на трошоците за работа ќе резултира со пореметување на балансот и ...
| | веќе видена | слични

Според него, сопствениците на компании, зголемените трошоци кои ќе се наметнат преку зголемените даноци нема да ги надоместат со тоа што ќе се скрати од својот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција ќе продолжи со планот за намалување на даноците кој го вети новиот претседател Емануел Макрон, изјави извор од Министерство за финансии. Франција ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска во Битола забележа дека со предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година се намалуваат капиталните ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, изјави дека секое зголемување на даноците се одразува негативно на економијата и новата даночна политика којашто ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите постоечки договори со странските инвеститори во земјава во целост ќе бидат испочитувани, а новите поволности што ги нуди „Планот за економски раст“ ќе ...
сите 178 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓанско движење против осиромашување: Нема да дозволиме преку покачување на даноци да се осиромашат граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: