Закерберг: Ги украдоа и моите податоци


3 копии

Европарламентот во понеделникот официјално го покани Закерберг да се обрати пред пратениците во врска со скандалот, слично како што сведочеше и пред членови на ...
| | веќе видена | слични

Основачот и извршен директор на „Фејсбук“, Марк Закерберг денеска не се појави пред Европскиот парламент, каде европратениците сакаа да сведочи во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основачот и директорот на компанијата Facebook, Марк Закерберг, оваа седмица беше на дводневно и повеќечасовно испитување пред американскиот Конгрес и во текот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на двете деца кои живеат во станот во ТЦ „Скопјанка“ каде беа пронајдени искористените пелени, кои беа причина за евакуација на целата зграда, досега ...
сите 169 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 190 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 145 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закерберг: Ги украдоа и моите податоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: