Етихад откажа купување 10 авиони Ербас, депозитот вратен на Ер Србија

2 копии
7 копии

Авиокомпанијата „Етихад ервејс“ планира да отпушти 50 пилоти до крајот на овој месец. Како што пренесува „Ројтерс“, компанијата се одлучила на ваквиот потег по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Панос Каменос му даде црвен картон и на Василис Кокалис. Откако ја исклучи министерката за туризам Елена Кундура, истото го снајде и заменик министерот за ...
сите 413 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по завршувањето на седницата за уставни промени изјавил дека нема друга алтернатива освен ЕУ и НАТО. ...
сите 144 | | | веќе видена

Повеќе новинари и новинарски екипи беа нападнати изминатите саботи на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Франција, тоа се случи и за време на вчерашниот ...
сите 167 | | | веќе видена

Прекин на делумната блокада на американската влада, предизвикана од барањето на претседателот Доналд Трамп за5,7 милијарди долари за изградба на ѕид долж ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска до 10:00 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Етихад откажа купување 10 авиони Ербас, депозитот вратен на Ер Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: