Урсула фон дер Лајен е новата шефица на Европската комисија


Новиот британски премиер, Борис Џонсон, кој денеска ја презема и официјално оваа функција, ги доби првите честитки од европските лидери, но и првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија и земјите како Полска и Унгарија веќе со години се во несогласување за прашањата поврзани со владеењето на правото. Извршното тело на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Германија денес, на 75-годишнината, во Берлин им оддаде почит на извршителите на неуспешниот атентат врз Адолф Хитлер, а канцеларката Ангела Меркел порача дека ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 20 јули 2019 (МИА) – Урсула фон дер Лајен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската ...
| | веќе видена | слични

Треба да отвориме преговори со тие земји веднаш откако Европскиот совет ќе донесе заклучок дека се исполнети критериумите, изјави за Шпигел, Урсула фон дер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 353 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Урсула фон дер Лајен е новата шефица на Европската комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: