ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Вратата за С. Македонија и Албанија во ЕУ ќе биде отворена кога ЕС ќе заклучи дека ги исполниле критериумите

Треба да отвориме преговори со тие земји веднаш откако Европскиот совет ќе донесе заклучок дека се исполнети критериумите, изјави за Шпигел, Урсула фон дер ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската комисија и земјите како Полска и Унгарија веќе со години се во несогласување за прашањата поврзани со владеењето на правото. Извршното тело на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Урсула фон дер Лајен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен во нејзиното прво интервју за „Шпигел“ ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна ...
| | веќе видена | слични

-Тие се наши соседи, вели Фон дер Лајен во интервју за германскиот магазин „Шпигел". Претседателката на ЕК вели дека ќе се залага за почеток на преговорите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Вратата за С. Македонија и Албанија во ЕУ ќе биде отворена кога ЕС ќе заклучи дека ги исполниле критериумите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: