Урсула фон дер Лајен е новата шефица на Европската комисија


2 копии

Со тесно мнозинство, европратениците синоќа избраа да ја следат волјата на земјите-членки со назначување на Урсула фон дер Лејен да претседава со Европската ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај го поздрави изборот на се уште актуелната министерка за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен на позицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јоханес Хан оцени дека нејзината агенда за Европа е амбициозна и оти ги опфаќа сите клучни приоритети неопходни за јакнење и единство на ЕУ. – Особено сум ...
| | веќе видена | слични

Германската министерка за одбрана, Урсула фон дер Лајен доби доволно гласови за да биде избрана за првата жена на позицијата претседател на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

И германскиот медиум Шпигел се заинтересира за аферата „Рекет“ кој нешто повеќе од еден месец ја бранува јавноста во Македонија, но и во регионот. Денеска овој ...
сите 348 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Урсула фон дер Лајен е новата шефица на Европската комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: