Производителите на цигари во САД мора да дадат нови предупредувања


2 копии

Ова е нова наредба на американски федерален судија Американски федерален суд на компаниите за производство на цигари им даде рок до 18-ти јуни, на нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Резултатите од едно истражување спроведено во Оксфорд покажуваат дека, најдобар начин за откажување од пушењето е наглото оставање на цигарите. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

Тестирајте се колкави шанси имате да добиете рак на бели дробови.... Ракот на белите дробови секоја година убива милиони луѓе ширум планетата, но научниците ...
| | веќе видена | слични

Непушачите често се чувствуваат посигурни, бидејќи во поголем дел го одбегнале внесот на штетни работи во организмот, но некои навики може да бидат подеднакво ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеме дека пушењето цигари е штетно по здравјето, но сепак многумина не успеваат да се ослободат од оваа лоша навика. Но, ова видео дефинитивно ќе ви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите на цигари во САД мора да дадат нови предупредувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: