Македонскиот поет Кочо Рацин е под заштита на УНЕСКО

2 копии

Ќе се прави анализа за алтернативна рута на железничката пруга долж Коридорот 8, како и рутата од автопатот А2 Требеништа – Струга, согласно наодите на ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе продолжи да постапува според препораките на УНЕСКО за зачувување на загрозениот статус на светско наследство на Охридскиот регион, но повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 11. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Македонската Влада, на денешната 139-та седница ја усвои информацијата за постапување по препораките на УНЕСКО и одлучи да ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија вчера ја усвои информацијата за постапување по препораките на УНЕСКО и одлучи да продолжи со исполнувањето на ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница одлучи да постапи по препораките на УНЕСКО, за да се зачува статусот Светско наследство на Природното и културното наследство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на денешната седница ја усвои информацијата за постапување по препораките на УНЕСКО и одлучи да продолжи со исполнувањето на релевантните препораки и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Репортажа и промоција на убавините и туристичките потенцијали на Охрид и Македонија, минатиот месец беше објавена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 471 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 523 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот поет Кочо Рацин е под заштита на УНЕСКО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: