Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот


7 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан ...
| | веќе видена | слични

Со 64 гласа „За“, без поддршка на пратениците ид ВМРО ДПМНЕ, Собранието денеска по втор пат го донесе Законот за јазиците, со кој се предвидова широка службена ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
2 копии

Првата прес-конференција по донесувањето на Законот за јазици претседателот на Собранието Талат Џафери ја почна на албански јазик. Без да знаеме што зборува и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не одговори дали ќе понесе одговорност доколку Законот за употреба на јазици, кој денеска го изгласа Собранието, биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: