Скандалозна изјава на Алвес по смртта на Астори: „Дали сме потресени? Не сме“

3 копии

Пари Сен Жермен вечерва го пречекува Реал Мадрид во реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампионите. Пари Сен Жермен вечерва го пречекува Реал Мадрид во реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампионите.Дани Алвес даде свое видување за трагичниот настан во Италија, откако доби прашање дали во ПСЖ се потресени поради смртта на Астори.-Дали сме потресени? Не сме. Можеби затоа што не бевме премногу блиски со него, не го познававме доволно добро. Сочуство за семејството, навистина ми е жал. Јас размислувам за животот, сите сме тука со некоја цел. Кога ќе го завршиме тоа, одиме на другиот свет. Можеби, во овој хаотичен свет, Давиде направи тоа што можеше, а сега сигурно е на подобро место, вели дефанзивецот на ПСЖ.Алвес сурово потсети дека во светот секојдневно умираат многу деца, а за тоа на никој не му е грижа.-Во светот, поради глад и други причини, дневно умираат илјадници деца низ целиот свет, но не добиваат доволно внимание, а еднакво се важни. Едноставно како на никој да не му е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Даниел Алвеш им се извини на оние кои се почувствувале погодени од неговите зборови за смртта на Давиде Астори. Јас сочувствувам со неговото семејство. Мислам дека Давиде го направи она што требаше во овој хаотичен свет и дека сега е на подобро место. Но, секој ден, илјадници деца умираат од глад, кои не го добиваат истото внимание, но се исто толку важни – изјави Бразилецот пред мечот со Реал Мадрид во ЛШ. Ова доведе до бран лути коментари од страна на Марио Балотели, кој коментираше дека вакви работи не можат да се кажат кога станува збор за нечија смрт. Не сакав да навредам никого. Ние живееме во свет каде често мора да бидеш лицемерен, за да бидеш ценет од луѓето. Сепак, ако некој е засегнат, тогаш се извинувам – напиша Алвеш на Твитер.
| | веќе видена | слични

- Јас сочувствувам со неговото семејство. Мислам дека Давиде го направи она што требаше во овој хаотичен свет и дека сега е на подобро место. Но, секој ден, илјадници деца умираат од глад, кои не го добиваат истото внимание, но се исто толку важни, изјави Бразилецот пред мечот со Реал Мадрид во ЛШ. Ова доведе до бран лути коментари од страна на Марио Балотели, кој коментираше дека вакви работи не можат да се кажат кога станува збор за нечија смрт. - Не сакав да навредам никого. Ние живееме во свет каде често мора да бидеш лицемерен, за да бидеш ценет од луѓето. Сепак, ако некој е засегнат, тогаш се извинувам, напиша Алвеш на Твитер./МИА 
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на ПСЖ, Дани Алвеш им се извини на оние што се почувствувале навредени од неговите коментари за Асторе, но рече дека овој свет е полн со дволични луѓе.За разлика од останатите, Дани Алвеш излезе со поинаква изјава за смртта на Астори, тој изрази симпатии кон семејството на фудбалерот и знае дека нивната тага е огромна, но ги искритикува другите, особено медиумите со тоа што рече „Илијадници деца секојдневно умираат од различни причини но не добиваат толку големо внимание“.За ваквиот негов коментар јавно беше искритикуван од Балотели кој рече: „Не можеш да коментираш вака кога се соочуваш со нечија смрт во моментов“.Дани Алвеш сега му одговори на Балотели и се извини на тие кои биле навредени.„Доколку е така како што Балотелињо рече, не сакав да навредам никој. Живееме во свет каде често треба да бидеш дволичен за да бидеш ценет од другите луѓе. Во секој случај, доколку некој го навредив се извинувам“, напиша Алвеш на својот твитер профил.
| | веќе видена | слични

Откако Дани Алвеш искоментира околу смртта на Давид Астори од Фиорентина, се подигна голема прашина па мораше да се извинува. Бразилецот се пронајде како повикан, па на крајот се извини јавно за неприкладните коментари упатени кон фудбалерот и капитен на „Виолите“. „ Јас сочувствувам со неговото семејство, но смртта на Астори придонесе за хаос во фудбалскиот свет. Но сепак, треба да се знае дека илјадници деца умираат на дневна база, а не го добиваат ова внимание, зарем тие не се важни? “, беше изјавата на Алвеш. Но откако јавноста се подигна за ваквиот тип на изјави, играчот на ПСЖ, се извини. „ Не ми беше намерата никого да навредам, во овој свет каде ние живееме, често мора да бидеме лицемери, за да те почитуваат. Јас се извинувам ако некој го повредив со изјавата “, истакна Алвеш.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Дани Алвеш се извини ако „некој се почувствувал“ навреден за коментарите за капитенот на Фиорентина, Давиде Астори, кој почна на 31 година, но додаде дека „некогаш треба да бидеш лицемерен за да бидеш почитуван“. На прес-конференцијата пред мечот од Лигата на шампионите против Реал Мадрид, Бразилецот изрази сочувство кон семејството на Астори, но потоа дода дека „во овој свет илјадници деца умираат секој ден, но никој не обрнува внимание на тоа“. Ова, според многумина, беше малку „нечувствително“ во моментот во кој беше кажано, и италијанскиот фудбалер Марио Балотели се согласи со Бразилецот, но додаде дека „не давате такви коментари кога сте соочени со нечија смрт“. Алвеш реши да одговори на коментарите на фудбалерот на Ница, Балотели, со делумно извинување. „Ако Балотелињо навистина го кажа тоа, јас не се обидував да навредам никого. Ние живееме во свет во кој честопати треба да си лицемер за да бидеш почитувам. Во секој случај, ако некој бил навреден, јас се извинувам“, ...
| | веќе видена | слични

Дани Алвес во најавата за мечот меѓу ПСЖ и Реал Мадрид доби прашање за трагичната смрт на Давиде Астори од Фиорентина, а иако во прв момент им испрати прегратка на неговите најблиски, Бразилецот излезе и со еден став кој донесе многу полемики и негативни коментари на негова сметка. Бразилецот потенцираше дека секој ден умираат деца од глад за кои не се обрнува внимание како Астори, а ваквата порака во моменти кога фудбалска Италија претрпува голема болка воопшто не наиде позитивно кај Балотели кој го нападна десниот бек на социјалните мрежи. На денот на погребот на Астори, Алвес сега почувствува потреба да се доизјасни за својата порака, а на Балотели му порача дека не сакал никого да навреди со тоа што го кажал. – Ако Балотелињо збори, тогаш се е кажано. Немав намера да навредам никого, живеаем во свет каде мора да бидеме лицемерни за луѓето да уживаат во тебе. Сепак, се извинувам. На крајот, не сакав да повредам никого, – вели Алвес. Se o o Balotelinho falou tá falado, não tive intenção de ofender a ...
| | веќе видена | слични

Останато | Италијанскиот напаѓач му возврати на Бразилецот по неговата изјава за смртта на капитенот на Фиорентина... Дани Алвес имаше изјава по смртта на Давиде Астори дека многу деца умираат секојдневно па не добиваат такво внимание, а на ова се налути Марио Балотели, кој му возврати дека требало да молчи во таа ситуација. „Наместо да молчи, тој не пропушта прилика да зборува за работи за кои не е ни место, ни време, и немаат никаква врска со тимот. Можеше да изрази сочувство, но не вреди“ изјави напаѓачот на Ница. Извор: 24FUDBAL.com.mk
| | веќе видена | слични
2 копии

Во фудбалскиот свет се крена голема прашина поради неверојатниот коментар на Дани Алвеш на прашањето за смртта на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори. Многу фудбалери во светот тагуваат по несреќно починатиот Астори, но не се чувствуваат сите така, а тоа го докажа Алвеш, кој кажа дека секој ден умираат илјадници деца и не добиваат внимание како што добил италијанскиот фудбалер. Со оваа изјава Бразилецот предизвика многу реакции, а меѓу тие кои го критикуваат, беше и Марио Балотели. „Тоа што го кажа е лошо и можеше да си го задржи за себе во тој момент. Требало да покаже почит. Не може да кажете такво нешто кога некој ќе умре“, вели Балотели. Погребот на Астори ќе биде одржан во четврток во Фиренца.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 255 | | | веќе видена

На фер, слободни и демократски избори победи Стево Пендаровски во првиот изборен круг. Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка ...
сите 85 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандалозна изјава на Алвес по смртта на Астори: „Дали сме потресени? Не сме“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: