Црвена звезда и Салцбург одиграа без голови на празната „Маракана“, ПАОК извади реми кај Бенфика

Денеска се играа три плејоф натпревари за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, во сите вечерашни меча гостите се позадоволни од резултатот. Лига ...
| | веќе видена | слични

За прв пат по сезоната 1991/92, Црвена звезда ќе игра во групната фаза од најелитното европско натпреварување, вечерва шампионот на Србија приреди големо ...
| | веќе видена | слични

Бенфика после незгодните 1:1 на првиот дуел во Португалија, денеска на стадионот во Солун се надмина себеси и триумфираше со 1:4 против ПАОК. Најпрвин Грците ...
| | веќе видена | слични

Српскиот шампион Црвена Звезда одигра 2:2 на гостувањето кај Салзбург и поради головите на гостински терен обезбеди пласман во групната фаза на Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Црвена Звезда успеаја да се пласираат во групната фаза на Лигата на шампионите, откако на реванш натпреварот во Салцбург останаа непоразени ...
| | веќе видена | слични

Српскиот шампион, Црвена звезда успеа да се пласира во групната фаза на Лигата на шампионите првпат од воведувањето на овој формат на натпреварување откако ...
| | веќе видена | слични

ПАОК имаше одличен резултат 1:1 од првиот натпревар против Бенфика, а се чинеше дека пласманот во Лигата на шампионите е многу блиску откако Пријовиќ донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвена звезда и Салцбург одиграа без голови на празната „Маракана“, ПАОК извади реми кај Бенфика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: