Британскиот данок на јаглерод диоксид почнува на 4 ноември, но под еден услов

2 копии

Британската емисија на јаглерод диоксид (CO2) од електрани и фабрики ќе почне да се применува на 4 ноември, но само ако земјата ја напушти ЕУ на 31 октомври ...
| | веќе видена | слични

Кога најголемите консумери на говедско и јагнешко до 2050.година би го намалиле неделното консумирање на тој вид на месо на само 1 ипол хамбургер, емисијата на ...
| | веќе видена | слични

Нови истражувања од Обединетите нации и Универзитетот Стенфорд покажуваат дека екстремните временски услови и се повисоките температури кои се последица на ...
| | веќе видена | слични

Со популација од 20 милиони луѓе, градот произведува многу отпад – ококлу 15.000 тони дневно, отпад кој потоа ќе се користи за генерирање енергија. Процесот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 234 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 268 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 198 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, испорачаа политичките ...
сите 209 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до крај на денот се очекуваат информации за состојбата со ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот данок на јаглерод диоксид почнува на 4 ноември, но под еден услов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: