Џастин Бибер најави крај на пејачката кариера!?


Џастин Бибер најави крај на пејачката кариера!? Тинејџерската ѕвезда Џастин Бибер (19), по кој воздивнуваат милиони девојки ширум светот, објави шокантна информација дека се повлекува од шоу-бизнисот и оти става крај на својата кариера како пејач. Неверојатната весн пејачот ја објавил за време на интервјуто за американско радио. Фановите на Бибер се налутени од неговата објава и на социјалните мрежи настанал вистински хаос. Бибер објаснил дека повеќе не го привлекува славата. Иако е познато дека тој во последните неколку месеци беше во центарот на вниманието поради предизвикување скандали на јавни места, Бибер објасни дека тој има само 19 години и оти и тој греши. Џастин Бибер стана славен веќе на 13 години кога беше откриен неговиот неверојатен талент. Сепак, одделни портали сметаат дека Бибер се шегувал кога рекол дека се повлекува.
| | веќе видена | слични

По бомбастичната информација дека младата ѕвезда Џастин Бибер (19) се повлекува од музичката кариера и дека ја напушта пејачката кариера, тој тоа го демантирал и изјавил само дека му е потребна пауза.Тинејџ ѕвездата ја демантираше оваа информација, но наговести дека ќе земе пауза, затоа што не му прија славата.Како што пренесува Daily Mail, Бибер поминува низ тежок период и потребен му е одмор. Тој нема да се откаже од музиката, но ќе направуи пауза од секојдневната лудница во која живее.Само да потсетиме, Џастин со само 13 години стана планетарно познат.
| | веќе видена | слични

Поп ѕвездата Џастин Бибер најави дека најверојатно ќе се повлече од светот на музиката, откако ќе го објави новиот албум. Миленикот на женската публика на радио интервју изјави дека се повлекува од музиката и дека сака малку одмор. -Откако ќе го издадам албумот, се повлекувам. Сакам одмор, најверојатно ќе се откажам од музиката, изјави тој. Дополнително, Џастин рече дека само малку сака да се оддалечи од славата, која веќе не го привлекува, па додаде дека отсекогаш го интересирале неговите обожаватели и музиката. Американските медиуми напишаа дека тој го изјавил тоа затоа што сакал да се пошегува со водителот, но пејачот се уште не ја демантирал изјавата, ниту, пак официјално ја потврдил.
| | веќе видена | слични

Во текот на едно радиоинтервју во Лос Анџелес, светската поп-атракција Џастин Бибер најавил дека ќе се повлече од музичката сцена откако ќе го издаде новиот албум. На прашање на водителот да му раскаже малку повеќе за новиот албум, Бибер само одговорил со зборовите: „Всушност откако ќе го издадам новиот албум се повлекувам. Сакам одмор, така што најверојатно ќе се откажам од музиката“. Бибер овој негов потег кој најверојатно разочара голем број на негови фанови го правда затоа што сака да се оддалечи од славата која повеќе не го привлекува.
| | веќе видена | слични

„После објавувањето на мојот нов албум јас се повлекувам од музичката сцена. Се што правев, го правев за моите фанови и музиката. Не сакам луѓето да ме сметаат за препотентен. Секогаш сум бил човек кој се грижел за другите“, изјавил Бибер додавјќи дека парите за него не претставуваат никаков мотив за да работи. Додека некои се загрижени и разочарани поради најавата за неговото повлекување, многумина сметаат дека се работи за маркетиншки трик.
| | веќе видена | слични

Иако направил бројни скандали, ништо не предизвикало толкаво внимание кај медиумите, колку неговата изјава дека ќе се повлече од музиката... Младиот музичар Џастин Бибер изјавил во интервју за радио Лос Анџелес дека повеќе нема да се занимава со музика. „По објавувањето на мојот нов албум, се повлекувам од музиката. Сакам да растам како уметник, да созрее мојата музика“, изјавил Бибер, додавајќи дека парите не му значат како мотив за работа. „Се што правам, го правам за моите обожаватели и музиката. Не ми се допаѓа луѓето да мислат дека сум арогантен и вообразен. Отсекогаш бев човек што се грижи за другите“, рекол Бибер. Додека некои се загрижени и разочарани поради известувањето за неговото повлекување, многу светски медиуми го сфаќаат ова само како маркетиншки трик на Бибер.
| | веќе видена | слични

За време на интервјуто со радиото „Power 106“, Џастин го вееше белото знаменце врз неговата пејачка кариера. „Хм, всушност јас се пензионирам“ – изјави пејачот со сериозен изглед на лицето и без ниту грам сарказам во неговиот глас со кој би дал на знаење дека се шегува. Со оглед на неговата промоција „Музички понеделник“, која е наменета за албум на пејачот кој сè уште не е издаден, Џастин сигурно морал да се шегува. Музички гледано, насоката на неговата кариера и звукот се движат по еден посозреан пат, односно пејачот само што започна со создавање на реално подобра музика, па во периодов не би било вистинското време за сето тоа да заврши. Како сите други скандалозни случувања за Бибер во 2013-тата, тој најверојатно повторно се обидува да си го зголеми рејтингот и популарноста во медиумите. Заканувањето на Џастин дека ќе се откаже од музиката и гледањето на реакциите кои ќе ги прими не е ништо поразлично од секој друг тинејџер во светот кој избегал од час по математика само за да може да се пофали дека го ...
| | веќе видена | слични

Според 19-годишната ѕвезда, тој ќе ја заврши својата музичка кариера веднаш по објавувањето на новиот албум со наслов „Journals", кој треба да се појави во продавниците следната седмица. Меѓутоа, пејачот не го отфрла можноста да се врати во музичката индустрија, затоа што според него се повлекува „за неговата музика да стане позрела". Од своја страна, извор од близина на пејачот за TMZ, рекол дека Бибер само се шегува. Џастин Бибер стана познат особено кога неговите спотови во RnB беа ставени на YouTube. Досега тинејџерската ѕвезда издаде три албума. Годинава, по вторпат, Бибер беше избран за највлијателниот уметник до 21 година, на листата којашто ја составува авторитетното музичко списание Billboard.
| | веќе видена | слични

Младата поп сензација Џастин Бибер најавил во текот на интервјуто за едно радио во Лос Анџелес дека најверојатно ќе се повлече од музичката сцена откако ќе го издаде новиот албум. На прашањето на водителот да му раскаже малку повеќе за новиот албум, Бибер само одговорил со зборовите: „Всушност, откако ќе го издадам новиот албум се повлекувам. Сакам одмор, така што најверојатно ќе се откажам од музиката“. Тој го објаснил овој потег како оддалечување од славата која повеќе не го привлекува, а додал и дека секогаш го интересирала само музиката и неговите обожаватели. По објавата за повлекувањето од музичката сцена многу американски медиуми напишале дека тој го изјавил тоа само за да се пошегува со водителот, но пејачот сè уште не ја демнатирал совјата изјава.
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

„Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џастин Бибер најави крај на пејачката кариера!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: