225 милиони евра за 4 илјади нови работни места!


 Во нив биле вработени 20 илјади лица, но не сите како нововработени зашто дел од нив претходно работеле во македонското стопанство. Едно вработување државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договорите со странсаките инвеститори и понатаму важат и Владата во целост ќе ги испочитува, така што тие и понатаму ќе добиваат државни пари, но се очекува ...
| | веќе видена | слични

За 10 години претходната Влада потрошила 225 милиони евра за привлекување и субвенционирање на странските инвестиции, но резултатите се многу под очекуваното и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

На прес-конференција во Владата ќе биде претставен првиот дел од Анализата на трошоците – наспроти резултатите од странските директни инвестиции во Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На Косово денеска завршува изборната кампања за вториот круг на гласање, во општините каде не беа избрани градоначалници во првиот круг од локалните избори, ...
сите 79 | | | веќе видена

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку ...
сите 57 | | | веќе видена

Владите на Република Македонија и Бугарија на првата заедничка седница започнуваат со работа на конкретни проекти за соработка.На седницата која ќе се одржи на ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

225 милиони евра за 4 илјади нови работни места!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: