Ливерпул ќе го предизвика Реал Мадрид во финалето


2 копии

На 26 мај во Киев ќе го дознаеме шампионот во Лигата на шампионите, а дилемата е едноставна Реал Мадрид или пак предизвикувачот Ливерпул. Двата состави гледаат ...
| | веќе видена | слични

Финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул е закажано за 26. мај во Киев, а на стадионот во украинската престолнина ќе може да присуствува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навивачите на Атлетико Мадрид соопштија дека се гневни на УЕФА по објавувањето на информацијата за бројот на билети што ќе ги добијат клубовите за финалето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мечот ќе се игра на Олимпискиот стадион во Киев, а за пехарот ќе се борат Реал, кој е најтрофеен со 12 титули, и Ливерпул, петкратниот европски шампион Киев, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул ќе го предизвика Реал Мадрид во финалето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: