Европол: Запленети сервери на пропагандни медиуми на ИД во Европа и во САД

Ширум Европа и Северна Америка, полицијата заплени сервери и податоци на пропагандни медиуми на ИД во заедничка операција на повеќе држави со цел пронаоѓање ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската полиција уапсила 58 лица во рамките на акцијата со која сака да застане на крај на големи даночни затајувања и перење пари, објави Еуропол, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајцата српски државјани, 19-годишниот Јован М. од Прокупље и 21-годишниот Вукашин Д. од Рума, биле уапсени под сомнение дека биле администратори на сервисот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватската сајбер-полиција во соработка со полициските служби од повеќе земји во светот го откри и уапси човекот што раководеше со најголемиот илегален ...
| | веќе видена | слични

Европската полиција вели дека пробила огромна дупка во пропагандата на терористичката организација Исламска држава. Европол соопшти дека меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Двајцата српски државјани Јован М. (19) од Прокупље и Вукашин Д. (21) од Рума се уапсени поради сомн дека биле администратори на сервисот Webstresser. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 399 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 167 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 199 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европол: Запленети сервери на пропагандни медиуми на ИД во Европа и во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: