Заев: Јас сум првиот македонски премиер кој кажал дека за нас е прифатливо име со географска одредница


11 копии

Македонија и Грција никогаш не биле поблиску до решение за спорот со името. Во игра е име со георгафска одредница, а не со временска. Разлики има во однос на ...
| | веќе видена | слични

Oд мај минатата година, многу позитивни работи се случија во вашата земја. Грција и Mакедонија никогаш не биле поблиску до решение за името, изјави министерот ...
| | веќе видена | слични

Лидерска средба за името нема да има, туку премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров ќе ги информираат претседателот Ѓорѓе Иванов ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ 2005 година Љубомир Фрчкоски знаеше да каже: "Македонија е премногу толерантна спрема своите внатрешни квислинзи, кои отворено работат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

По денешното рочиште за „Поткуп“, премиерот Зоран Заев одговори на неколку новинарски прашања. Во извештајот од Европската Комисија кои се вашите очекувања и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Јас сум првиот македонски премиер кој кажал дека за нас е прифатливо име со географска одредница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: