Кремљ: Хакирањето на Трамп е апсолутна бесмислица

Кремљ во средата реагираше на тврдењата на американското разузнавање дека руските функционери имаат компромитирачи материјали за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп нарекувајќи ги апсолутна бесмислица но предупреди дека тоа е уште еден обид на администрацијата на заминување уште повеќе да ги влоши односите меѓу двете земји. Американската телевизија CNN, повикувајќи се на ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒