УЕФА го отстрани Партизан од евротурнирите за 3 години

УЕФА го отстрани српскиот гигант Партизан Белград од евротурнирите за период од 3 години поради нарушување на правилата за финансиски ферплеј, соопштија од прес-службата на седиштето. Партизан нема право да учествува во турнири под покровителство на УЕФА до крајот на сезоната 2019/2020. Клубот од Белград е должен да ги плати и трошоците за случајот во износ од 3.000 евра. „Гробарите“ имаат право ...

⇐ DailyСтандард ⇒