МБАПЕ реши: Или Реал или ништо!

Кристијано Роналдо одлучи да го напушти Реал Мадрид, но Реал не би бил тоа што е ако веќе не подготвил трансфер бомба која ќе одекне во цела Европа. Во прашање е француското чудо од играч, Килијан Мбапе, кој во главниот град на Шпанија е виден како иден добитник на Златната топка, и некој кој може во целост да го покрие отсуството на феноменалниот Португалец. Она што е можеби и поважно за ...

⇐ DailySportmedia ⇒