Червар: Да го победиме Тунис со срце и со глава

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонија ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар ќе биде незгодната селекција на Тунис. Червар денеска од Мец со очекувањата за премиерата на ракометниот мундијал. – Мора да кажам дека многу ги анализиравме, гледавме нивни натпревари, исто како ...

⇐ DailyДерби ⇒