Арсенал се огласи за наследникот на Венгер

Премиерлигашот Арсенал повеќе од две децении го нема променето стратегот или поконкретно Арсен Венгер е човекот кој е виновен за сите успеси и неуспеси на „топчиите“. Токму неуспесите во последно време му донесоа негативен публицитет кај дел од навивачите кои инсистираат тој да си замине по крајот на оваа сезона кога му завршува договорот, ама се уште останува мистерија дали тоа ќе се случи. Има ...

⇐ DailyТочка ⇒