Здравје

  во

  Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Бренда Озборн, медицинска сестра во пензија, неодамна наполни 105 години и никогаш не била со маж и нема намера да си најде некој. Како што рекла, мажите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Животот кој го водиме денес е борба за подобро утре, и сите ние сме свесни за тоа. Трудот од вчера со кој денес постигнавме голем успех, што ни донесе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Зголемување на платите за 5% на здравствените работници, наставниците, воспитувачките и негувателките, на оние кои се задолжени за она што ни е најважно, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот Маја Иванова, во Детроит ја посети ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот Маја Иванова, во Детроит ја посети ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Стационарот не е фарма за животни скитници каде што Градот треба да ги чува, рече градоначалникот Петре Шилегов откако вчера САКАМДАКАЖАМ.МК. објави дека ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот Маја Иванова, во Детроит ја посети ...
  сите 51 | | | веќе видена

  ДВ-новинарките Елона Елези од Тирана и Сања Кљајиќ од Нови Сад заеднички го обиколија југот на Србија и северот на Косово и разговараа со стотици луѓе. Како ...
  | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот Маја Иванова, во Детроит ја посети ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот, г-ѓа Маја Иванова, во Детроит ја ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот Маја Иванова, во Детроит ја посети ...
  сите 51 | | | веќе видена

   Сите знаете дека рацете треба да се мијат почесто, од време навреме да се брише тастатурата на компјутерот, како и екранот на мобилниот. Постојат хигиенски ...
  сите 8 | | | веќе видена