Воениот

  во

  Руски бомбардер Ту-22М3 за време на слетувањето на воениот аеродром во Мурманска област се урнал, пренесува „Раша тудеј“. Несреќата се случила околу 13 часот и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Руски бомбардер Ту-22М3 за време на слетувањето на воениот аеродром во Мурманска област се урнал, пренесува „Раша тудеј“.Несреќата се случила околу 13 часот и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред неколку дена беше пронајдена при ископ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Талибанците убија најмалку 120 авганистански војници во еден од најсмртоносните напади. Во провинцијата Мајдан Вардак се убиени 126 војници во експлозија во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За да биде состојбата уште пострашна за  260 – те патници , вратата на авионот останала отворена , а надвор температураат изнесувала минус 20 степени. До ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред неколку дена беше пронајдена при ископ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред неколку дена беше пронајдена при ископ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Најмалку 126 припадници на авганистанските безбедносни сили загинаа данеска при напад на талибанските бунтовници врз воен комплекс во провинцијата Мајдан ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред неколку дена беше пронајдена при ископ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред неколку дена беше пронајдена при ископ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Најмалку 126 припадници на авганистанските безбедносни сили загинаа данеска при напад на талибанските бунтовници врз воен комплекс во провинцијата Мајдан ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најмалку 126 припадници на авганистанските безбедносни сили загинаа данеска при напад на талибанските бунтовници врз воен комплекс во провинцијата Мајдан ...
  сите 11 | | | веќе видена