Викторија Азаренка

  во

  Светскиот рекет број 1 и актуелен шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ имаше тешка задача на „Теренот број 1“ да го победи полскиот тенисер Хуберт Хуркач во ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Светскиот рекет број 1 и актуелен шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ имаше тешка задача на „Теренот број 1“ да го победи полскиот тенисер Хуберт Хуркач во ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Светскиот рекет број 1 и актуелен шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ имаше тешка задача на „Теренот број 1“ да го победи полскиот тенисер Хуберт Хуркач во ...
  сите 105 | | | веќе видена

  На Ролан Гарос пласман во третото коло за Новак Ѓоковиќ додека натпреварите на женскиот турнир завршија за Викторија Азаренка. Ѓоковиќ како и ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Првата тенисерка на ВТА-листата, Јапонката Наоми Осака, денеска со пресврт славеше победа против Белорусинката Викторија Азаренка. Кога Осака првиот сет го ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Првата тенисерка на ВТА листата, Јапонката Наоми Осака денеска со пресврт славеше победа против Белорусинката Викторија Азаренка. Откако Осака првиот сет го ...
  сите 70 | | | веќе видена