Викторија Азаренка

  во

  Поранешниот светски рекет број 1, Британецот Енди Мареј, го одигра својот последен натпревар на грен слем турнирот Австралија опен, откако загуби од Шпанецот ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Германката Лаура Зигмунд ја постигна најголемата победа во кариерата и во три сета успеа да ја елиминира двојната шампионка на Отвореното првенство на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Победничката на УС Опен, Наоми Осака (Јапонија) и поранешната светска тенисерка број 1 Викторија Азаренка (Белорусија) го откажаа своето на турнирот во Вухан ...
  сите 32 | | | веќе видена