Велс

  во

  26-годишната Еви Амати во јануари 2017-та година со секира им нанесе тешки повреди на маж и жена во продавница во Сиднеј, Австралија. Амати на судењето ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во неодамнешното објавено интервју, фотографот Артур Еванс кој ги фотографирал кралските личности во својата 44-годишна кариера зборувал за искуството кое го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Температурна разлика од 106 Целзиусови степени е забележана денеска на две екстремни точки на Земјата. И додека Австралија се соочува со некои од најжешките ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Старец кој сакаше да остане анонимен, заборавил дека купил тикет уште во јануари минатата година. Австралијанец од Нов Јужен Велс стана милионер откако ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Девојка која со секира нападнала две лица во маркет во Австралија е осудена на 9 години затвор, објави Би-би-си. Иви Амати (26) со секира сериозно повреди маж ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Девојка која со секира нападнала две лица во маркет во Австралија е осудена на 9 години затвор, објави Би-би-си. Иви Амати (26) со секира сериозно повреди маж ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Британскиот Дом на лордовите отвори простор за донесување закон со кој ќе се забрани фотографирањето под здолништата на жените. Измените на законот ги најави ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј започна состаноци со пратениците во обид да се најде решение за Брегит, откако вчера успеа да обезбеди тесна поддршка за ...
  сите 386 | | | веќе видена

  Британскиот Дом на лордови отвори простор за донесување на закон со кој ќе се забрани фотографирањето под здолништата на жените. Измените на законот ги најави ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Британскиот Дом на лордови отвори простор за донесување на закон со кој ќе се забрани фотографирањето под здолништата на жените.Измените на законот ги најави ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Забрането фотографирање под здолништата на жените, замислете ова е предлог закон кој би требало да се донесе од страна на британскиот Дом на лордови. Тајното ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј ги повика политичарите во земјата да ги остават на страна своите лични интереси, со цел да биде најден излез од ќорсокакот во ...
  сите 386 | | | веќе видена