Тулуз

  во

  Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар, тренира заедно со екипата на ПСЖ, па нема да биде чудо ако тренерот Томас Тухел го стави во составот за средбата од ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант Реал Мадрид со понуда за Нејмар се обиде да направи нов хаос на фудбалската берза. Кралевите од Мадрид во желба да го ангажираат Бразилецот ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Во последниот натпревар од второто коло од француското фудбалско првенство, Рен изненадувачки на свој терен го совлада актуелниот првак Пари Сен Жермен. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кинескиот пристап во ерата на глобализацијата (2) Пишува: Проф. д-р Георги М. Димировски Истражувањето што го направи светската заедница на системски и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Контроверзниот француски фудбалер, Адил Рами, има кошмарна година која резултира со отказ. Рами на почетокот од годинава остана без вереницата Памела Андерсон, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Само пред една година, Адил Рами беше на врвот на својата кариера, како дел од шампионскиот француски тим од СП во Русија и со Памела Андерсон како девојка. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Само пред една година, Адил Рами беше на врвот на својата кариера, како дел од шампионскиот француски тим од СП во Русија и со Памела Андерсон како девојка. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Висам Бен Једер одигра одлични три сезони во Шпанија, во дресот на Севилја, но клубот од Андалузија погреши и веројатно ќе го загуби својот стандарден ...
  сите 51 | | | веќе видена