Трајче

  во

  Вработените во штипската локална самоуправа ќе добијат покачување на бодот за пет отсто, врз основа на што ќе им се пресметува платата. Предлог-одлуката за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Вработените во штипската локална самоуправа ќе добијат покачување на бодот за пет отсто, врз основа на што ќе им се пресметува платата. Предлог-одлуката за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Овие стравични слики се нем сведок за тешката сообраќајна несреќа што утрото на 19 декември 2018 година десет минути пред шест часот се случи на железничкиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Специјално телевизиско издание за специјалните јавни обвинители: Катица Јанева, Лиле Стефанова и Трајче Пеливанов. За прв пат во отворена жива програма со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ако не ги добијат парите за грозјето предадено во 2015 година во винарските визби „Стефанс вајнари“ и „Повардарие“ од Неготино лозарите ќе штрајкуваат. Од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Како се создадени дел од најубавите македонски евергрини и што прават денеска легендите кои ги испеаја. Во Божиќниот специјал на „Еден на Еден“ уживавме заедно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денес со почеток од 21 часот на џез во кафе барот Олд Скул. Трајче Велков на труба, Зоран Костадиновски на гитара, Горан Ѓешовски на бас и Гоце Стевковски на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Трајче Иванов од Штип е 177 Милионер џек пот добитник на Државна видеолотарија на РМ. Сѐ уште во еуфорија од среќниот миг, но секако расположен заради убавата ...
  сите 11 | | | веќе видена