Тереза

  во

  Многу светски лидери се заљубени во фудбалот, најважната споредна работа во светот. Германската канцеларка Ангела Меркел не ги пропушта важните натпревари на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Напорите на британската премиерка, Тереза Меј, за усвојување договор за излез на Британија од Европската Унија наидоа на уште една пречка, овој пат од Шпанија, ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Напорите на британската премиерка, Тереза Меј, за усвојување договор за излез на Британија од Европската Унија наидоа на уште една пречка, овој пат од Шпанија, ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј денеска им се обрати на гласачите во Северна Ирска со повик за поддршка на постигнатиот договор за Брегзит. – Со овој договор, ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј денеска им се обрати на гласачите во Северна Ирска со повик за поддршка на постигнатиот договор за Брегзит.– Со овој договор, ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј денеска им се обрати на гласачите во Северна Ирска со повик за поддршка на постигнатиот договор за Брегзит. – Со овој договор, ...
  сите 269 | | | веќе видена