Тамара Тодевска

  во

  Пред неколку дена излезе видео записот за песната "Излези ЗА европска Македонија", кое претставува поддршка за референдумот. Видеото веднаш беше дочекано со ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Коалицијата „Излези ЗА европска Македонија“, од која Владата се дистанцира, иако е еден од двата столба, ако не и единствениот, најцврстиот, на референдумската ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Коалицијата „Излези ЗА европска Македонија“, од која Владата се дистанцира, иако е еден од двата столба, ако не и единствениот, најцврстиот, на референдумската ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Неверојатно негативен сооднос во лајкови и дислајкови има спотот поставен на Јутјуб во кој повеќе македонски естрадни уметници пеат за поддршка на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Ми го прекрстивте бебето“, нервозна е Тамара Тодевска, пејачката која заедно со сестра си, Тијана, учествува во кампањата на Владата „Излези ЗА“ промена на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Откако се појави спотот и песната во кој учествуват поголемиот дел од естрдата во поддршка на реферандумот „Излези ЗА европска Македонија“, се најде засегната ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пејачката Нина Јанева остро реагираше на „Излези ЗА европска Македонија“, официјалната песна и видео спот, на кој низа естрадни уметници и глумци пеат за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Цеца Ражнатовиќ во текот на кариерата снимила бројни дуети и тоа најчесто со колегите со кои приватно се дружи. Меѓутоа, еден, коој беше исклучително популарен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На крајот не дошло до соработка со Цеца, а овој хит на крајот момчињата од групата го отпеале со Тамара Тодевска. -Бевме во преговори со Цеца. Поради некои ...
  сите 14 | | | веќе видена

  По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара Тодевска деновиве ги израдува обожавателите со новата песна „Довидување таго“, за која е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска во премиерното издание на „ Ексклузив “ на 1ТВ гостинка беше една од нашите најпознати пејачки, Тамара Тодевска . Причина за нејзиното гостување беше ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Синоќа македонскиот џет-сет присуствуваше на свадбата на познатиот тату мајстор, Горан Миќиќ кој и се заколна на вечна љубов на неговата избраничка, Христина ...
  сите 3 | | | веќе видена