Тајван

  во

  Разурнувач на американската воена морнарица во водите на Јужнокинеското море поминал недалеку од вештачки остров кој неодамна го изгради Кина, потврдија од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден пред точно 80 години, почна најголемиот, најкрвавиот и најужасниот настан во историјата на човештвото, направен од самиот човек. Втората светска ...
  сите 53 | | | веќе видена

  САД денеска воведоа санкции против три поморски компании со седишта во Тајван и Хонг Конг, поради сомнение дека прават бизнис со Северна Кореја, како и против ...
  сите 20 | | | веќе видена

  САД денеска воведоа санкции против три поморски компании со седишта во Тајван и Хонг Конг, поради сомнение дека прават бизнис со Северна Кореја, како и против ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Промоција на книгата „Збирка есеи од кинеската филозофија“ од д-р Александар Стаматов во издание на Аз-буки ќе се одржи во Метаноја на 2 септември во 20часот. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Полицијата накусо соопшти дека Ченг е ослободен како што било предвидено и дека нефговите права се заштитени согласно законот.  Семејството на Ченг подоцна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Брегзит без договор најтешко ќе ја погоди ирската економија, покажуваат резултатите на истражувањето на германскиот институт IFO. Нивото на економски напредок, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Се смета дека продажбата би опфатила 66 авиони, 75 мотори Џенерал електрик, како и други системи. Агенцијата додаде дека продажбата им служи на американските ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Пекинг се спротивставува на одлуката на САД да одобри продажба на оружје на Тајван и има намера да им наметне санкции на американски компании кои го снабдуваат ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Пекинг се спротивставува на одлуката на САД да одобри продажба на оружје на Тајван и има намера да им наметне санкции на американски компании кои го снабдуваат ...
  сите 67 | | | веќе видена