ССМ

  во

  Во тек се преговорите за новиот закон за работни односи кој се очекува да биде готов во 2019 година и да ги унапреди работничките права. Околу 80% од Законот е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Законот е јасен - вработените во приватниот сектор до крајот на годината треба да добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15, во висина од најмалку 40% ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Работниците од приватниот сектор кои до крајот на годинава нема да добијат К-15 да се обратат до трудовите инспектори или да покренат судска постапка, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На аеродромот во Штутгард значително се зајакнати безбедносните мерки, соопшти денеска портпаролот на полицијата, несакајќи да ги коментира наводите на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На аеродромот во Штутгард значително се зајакнати безбедносните мерки, соопшти денеска портпаролот на полицијата, несакајќи да ги коментира наводите на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Граѓаните кои земаат просечна нето плата не можат да ги задоволат основните потреби во текот на месецот. Најголем дел од платата оди за храна, пијалоци и за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Петстотини евра, или точно 32.545 денари му биле потребни на просечното македонско семејство за да го истурка минатиот месец, пресмета Сојузот на синдиактите ...
  сите 2 | | | веќе видена