Слободан Милошевиќ

  во

  По повод спектакуларниот, но и прилично невкусен и на моменти урнебесен дочек на Владимир Путин во Белград, "New York Times" снимил интересна репортажа. Во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека српската полиција на преминот Јариње уапсила двајца припадници на Косовските безбедносни сили (КБС). Тој ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека српската полиција на преминот Јариње уапсила двајца припадници на Косовските безбедносни сили (КБС). Тој ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека српската полиција на преминот Јариње уапсила двајца припадници на Косовските безбедносни сили (КБС). Тој ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Пред 20 години, 45 албански цивили беа убиени во косовското село Рачак од страна на српските безбедносни сили. Масакрот беше и една од главните причини ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Премиерот на Албанија, Еди Рама на Твитер ја поздрави идејата на косовскиот претседател Хашим Тачи, кој изјави дека е време 2019 да биде прогласена за година ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Премиерот на Албанија, Еди Рама на Твитер ја поздрави идејата на косовскиот претседател Хашим Тачи, кој изјави дека е време 2019 да биде прогласена за година ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Воената интервенција на САД на Косово претставуваше кратка, успешна војна со мали влогови, запаметена како незначајна, ако воопшто се сеќаваме на неа, како што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешен ден 29 декември 2018 – Меѓународен ден на биолошката разновидност 1170.- Кентерберискиот надбискуп Томас Бекет бил погубен во катедралата во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Арта БеришаВо временски интервал од 15 минути, претседателот на Косово Хашим Тачи му рече речиси 100 пати „лажеш, манипулираш, клеветиш“ на новинарот Адриатик ...
  сите 68 | | | веќе видена