СИМ

  во

  Бугарскиот заменик-премиер Валериј Симеонов синоќа поднесе оставка, откако беше изложен на притисок да се повлече од функцијата поради навредите упатени кон ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов синоќа на Сојузот на извидници на Македонија му го додели признанието „Повелба на Република Македонија“ поради 65 години од неговото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов синоќа на Сојузот на извидници на Македонија му го додели признанието „Повелба на Република Македонија“ поради 65 години од неговото ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Сојузот на извидници на Македонија го доби признанието „Повелба на Република Македонија“ по повод 65 години од неговото основање како самостојно здружение на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  АКО НЕКОГАШ КРАДЕЦ ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ ВЕ ПРИСЛИ ДА ПОДИГНЕТЕ ПАРИ НА БАНКОМАТ Внесете го вашиот пин обратно Така ако вашиот пин е 1254, вие внесете 4521. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Класичната “SD” мемориска картичка денес е практично неизоставен дел кај сите паметни телефони, но наскоро би можела да замине во историјата. Барем ако се ...
  сите 40 | | | веќе видена