Силвио

  во

  Некогашниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој оваа година полни 83 години, изјавил дека кога ќе се погледне во огледало не гледа старец и дека и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони како витално старче во 83. година од животот го купи италијанскиот третолигаш „Монца“ и го раководи со своите верни пријатели Адријано ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Некогашниот сопственик на Милан, контроверзниот Силвио Берлускони се врати во фудбалот купувајќи го италијанскиот третолигаш Монца. Тој таму веднаш го доведе и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот прв човек на Милан, Силвио Берлускони, од неодамна го презеде италијанскиот третолигаш Монца. Силвио Берлускони за италијанските медиуми проговори ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот сопственик на Милан, контроверзниот Силвио Берлускони се врати во италијанскиот фудбал со купувањето на третолигашот Монца. Во Монца за своја десна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони, од неодамна го презема раководењето со третолигашот Монца, а во последната изјава најави какви амбиции има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лига, партијата од крајната десница на италијанскиот министер за надворешни работи Матео Салвини, победи во неделата на изборите во покраината Абруцо, а тежок ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Четири лица ќе имаат можност три месеци да се преселат и да живеат во италијанското село Гротоле, во областа Базиликата, со сите покриени трошоци за живот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хрватите не можат да го сокријат револтот по поразот од домаќинот Германија со кој ги загубија шансите за полуфинале на СП, и ден по дуелот во Келн. „Ова е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, кому му истече забраната за извршување јавна функција, соопшти дека се кандидира во рамки на неговата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, кому му истече забраната за извршување на јавна функција, соопшти дека се кандидира во рамки на неговата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, кому му истече забраната за извршување јавна функција, соопшти дека се кандидира во рамки на неговата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (82) најави кандидирање за изборите за Европскиот парламент во мај. Берлскони, лидер на опозициската Форца ...
  сите 9 | | | веќе видена