Сиетл

  во

  „Мајкрософт“ најави дека ќе вложи 500 милиони долари во заеми и субвенции за забрзување на изградбата на пристапни станбени единици во Сиетл, каде што има ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пол Џорџ постигна 31 поен, вклучувајќи ја и тројката со дополнително слободно фрлање на 5.1 секунди пред крајот за Оклахома Сити тандер да стигнат до ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Обидете се за момент да се вратите во средношколските денови. Станувањето рано наутро, посебно на зима, кога ни куќата не е соодветно загреана, сигурно е една ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Мајк Галос, поранешен вработен во компанијата „Мајкрософт“, објави фотографија на која може да се види како Бил Гејтс чека во ред за бургер пред сендвичарница ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот вработен на „Мајкрософт“, Мајк Галос, на „Фејсбук“ објави фотографија од Бил Гејтс, кој чека во ред за да купи хамбургер од синџирот за брза храна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот вработен на „Мајкрософт“, Мајк Галос, на „Фејсбук“ објави фотографија од Бил Гејтс, кој чека во ред за да купи хамбургер од синџирот за брза храна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот вработен на „Мајкрософт“, Мајк Галос, на „Фејсбук“ објави фотографија од Бил Гејтс, кој чека во ред за да купи хамбургер од синџирот за брза храна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Мајк Галос, поранешен вработен во компанијата „Мајкрософт“, објави фотографија на која може да се види како Бил Гејтс чека во ред за бургер пред сендвичарница ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бил Гејтс иако е еден од најбогатите луѓе во светот и тој мора да почека во ред за хамбургер, исто како и останатите. Милијардерот- љубител на хамбургери, за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Основачот на "Microsoft" и филантроп "тежок" повеќе од 90 милијарди долари, Бил Гејтс, минатата недела евидентно посакал брза храна, бидејќи бил фотографиран ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Инофрмациите поврзани со моментално најактуелната и најскапа љубовна афера која го тресе западниот и светски шоубизнис свет не престануваат да излегуваат на ...
  сите 8 | | | веќе видена