Шеќеринска

  во

  Имаме голема поддршка од светот, но одлуката е наша. Мора да ја искористиме шансата бидејќи нова шанса брзо нема да ни се укаже. Секој глас е важен и затоа ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Државата е моќна колку што има пријатели, и Македонија беше деновиве домаќин на многу моќни пријатели. Премиерот е на средба со потпретседателот на САД, во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со министерката Фон дер Лајен на панел дискусија за улогата на цивилното општество при интеграцијата во НАТО и ЕУ. Интеграцијата во НАТО и ЕУ ќе биде успешна ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Ми беше чест да и посакам добредојде на Германската министерка за одбрана Урсула Фон дер Лаjeн, во Министерствoто за одбрана.Денешната посета, во ова важно ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Продолжува референдумската кампања, преку која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Добредојде за германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин која вечерва пристигна во Македонија. Ова е прва посета на германски министер за одбрана на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Вечерашната трибина во Аеродром беше отворена, директна, со одговори на сите прашања, како што доликува на слободна и демократска земја која чекори кон ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Амбасадорката на Австралија Рут Стјуарт ја пренесе поддршката на нејзината земја за позитивните процеси во Македонија. Се согласивме дека соработката меѓу ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Средба со командантот на Националната гарда на Вермонт, генерал Стивен Креј. Кога зборуваме за стратешкото партнерство со САД и поддршката за членството на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Од трибината во Радовиш: Не е патриотизам да се удираш во гради, туку да донесеш дома резултат, да донесеш покана за членство во НАТО, патриотизам е да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана повторно е фотографирана како ужива се гости на државна сметка. Фотографиите се од министерката Радмила Шекеринска во елитниот ресторан ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Граѓаните и политичарите од земјава, се наоѓаат пред предизвик од кој зависи нивната иднина. Ова го истакна претседателот на Собранието, Талат Џафери во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  НАТО интеграцијата е приоритет не заради ситни политички поени, туку заради крупните политички цели кои не се измениле во овие три децении, потенцира ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Со спортистите од Радовиш. Ви честитам што сте решиле да бидете спортисти, тоа значи дека ќе бидете успешни во се, бидејќи спортот учи на дисциплина, план и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска денеска го посети Радовиш, каде се сретна со градоначалникот и граѓаните. Таа на оваа средба меѓу другото истакна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Меѓу граѓаните на Радовиш: Најпатриотски чин е да направиме сè Македонија да стане дел од НАТО и ЕУ и да обезбедиме подобри услови за живот за сите! #ИзлезиЗа
  сите 20 | | | веќе видена

  НАТО интеграцијата е приоритет не заради ситни политички поени, туку заради крупните политички цели кои не се измениле во овие три децении, потенцира ...
  сите 40 | | | веќе видена

  НАТО интеграцијата е приоритет не заради ситни политички поени, туку заради крупните политички цели кои не се измениле во овие три децении, потенцира ...
  сите 40 | | | веќе видена