Сеул

    во

    Откако двете држави излегоа под заедничко знаме на Зимската Олимпијада во Пјонгчанг минатата година и имаа заеднички тим во женскиот хокеј, Северна и Јужна ...
    сите 27 | | | веќе видена

    Јужна Кореја и Северна Кореја, двете нации кои уште официјално се во војна, се надеваат на нова ера на полуостровот, откако најавија заедничка кандидатура за ...
    сите 27 | | | веќе видена