СЕХА

  во

  ЕХФ на својот официјален сајт има текст посветен на македонскиот шампион Вардар и наведува десет причини зошто повторно би биле шампиони.Вардар трета година по ...
  сите 25 | | | веќе видена

  ЕХФ многупати сезонава во ракометната Лига на шампиони си играше „топло-ладно“ со навивачите на македонскиот ракометен репрезент во Европа, со шансите и ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот ...
  сите 26 | | | веќе видена