СЕХА

  во

  Добра шанса има Металург денеска да ја забележи првата победа во оваа сезона. Противникот е Извиѓач од БиХ, мечот се игра во салата „Борис Трајковски" со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Голманот на Вардар Дејан Милосављев по триумфот над Стеауа (27:21), рече дека очекува нивото на играта на „црвено-црните“ да оди во нагорна линија.– Секој меч ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
  сите 133 | | | веќе видена