Рускиот

  во

  Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злодела се опишани во 2 играни филма, 9 серии, 3 книги и во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најбруталниот руски платен убиец:Го викаа Македонски поради бруталниот начин на убивање Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ, со одличен гест докажа дека Русија е пријател на Србија. На Твитер се појави фотографија на која тој му дава порадок ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злосторства се опишани во 2 играни филмови, 9 серии, 3 книги ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злосторства се опишани во два играни филма, 9 серии, 3 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рускиот репрезентативец, играч на Спартак од Москва, се најде среде скандал откако неговата сопруга го „уловила“ додека тој во сауна бил со проститутка. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Израелските власти им порачаа на своите колеги од Русија дека израелското воено воздухопловство нема да престане да извршува воени операции во Сирија. Од ...
  сите 156 | | | веќе видена

  На интернет се појави видео снимка од блиската средба на руски борбен авион и непознато беспилотно летало кое што ја надлетувало сириската провинција Идлиб. ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Светската антидопинг-агенција (ВАДА) ѝ стави крај на тригодишната суспензија на Руската агенција за борба против допингот (РУСАДА). Деветмина од 12-члениот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска во Бања Лука дека е лажна тезата дека балканските земји треба да бираат меѓу развивање на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска во Бања Лука дека е лажна тезата дека балканските земји треба да бираат меѓу развивање на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска во Бања Лука дека е лажна тезата дека балканските земји треба да бираат меѓу развивање на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Весникот „Њујорк тајмс“ пренесува дека вториот човек во американското обвинителство Род Розенстин им најавувал на колеги дека планира тајно да го снима ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска во Бања Лука дека е лажна тезата дека балканските земји треба да бираат меѓу развивање на ...
  сите 48 | | | веќе видена