Роналдињо

  во

  Минатата ноќ во Лондон беше одржана свечена церемонија во организација на ФИФА на која беа доделени наградите за најдобрите во светот на фудбалот за изминатава ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рикардо Кака во својата блескава играчка кариера имаше можност да ја дели соблекувалната со навистина неверојатни фудбалери, но кога треба да издвои само еден ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Парма го совлада Каљари со 2:0, а најубавиот потег го имаше Жервињо кој истрча 70 метри и го реализираше вториот погодок на натпреварот. Жервињо со овој спринт ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс во изјава за англиските медиуми одлучи да го открие името на најдобриот играч против кого играл во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во рамките од групата Е тимот на Баерн Минхен ја оправда фаворитската улога на „Да Луж" во Лисабон триумфирајќи над Бенфика. Баварците поведоа уште во 10. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, играчот кој по доаѓањето на „Енфилд“ експлодираше и стана еден од клучните играчи на Клоп, за англиските медиуми откри некои ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Сенегалскиот репрезентативец Садио Мане е еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул и секако меѓу најдобрите во англиската Премиер лига. Сепак, неговиот пат до ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бразилскиот талент од кого во Мадрид многу очекуваат, Винисиус Жуниор би можел да се врати во татковината! Кога некој е платен 45 милиони евра и кога ќе биде ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Можеби и не е доцна за момчето кое своевремено важеше за најголем „вундеркид“ во светскиот фудбал. Има само 20 години и веќе доби етикета „пропаднат“. Тоа е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Роналдињо со своите игри во дресот на Барселона си загарантира вечни симпатии меѓу фановите во Каталонија, но секако и меѓу сите неутрални љубители на фудбалот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалски техничари во историјата на фудбалот, Бразилецот Роналдињо со последната изјава даде до знаење дека за него најдобар играч во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалски техничари во историјата на фудбалот, Бразилецот Роналдињо со последната изјава даде до знаење дека за него најдобар играч во ...
  сите 24 | | | веќе видена