Ролан

  во

  На денешен ден - 17 март 17 март 2019 45.п.н.е.- Јулиј Цезар во битката кај Мунда во Шпанија убедливо ги поразил силите предводени од синовите на Гнеј Помпеј ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешната светска тенисерка број 1, Јелена Јанковиќ го постави својот дом во Санта Фе, Калифорнија на продажба, за одлични 13.5 милиони долари. Србинката во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Креативниот директор на Шанел, модниот гениј Карл Лагерфелд, со недели наназад не се чувствувал добро, поради што и пропуштил неколку ревии. Прочуениот ...
  сите 37 | | | веќе видена