Робин Ван Перси

  во

  Манчестер Јунајтед избори пласман во полуфиналето на ЛЕ откако по продолженијата го совлада Копенхаген. Јунајтед очекувано дојде до пласман во полуфиналето, но ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Офанзивецот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал беше еден од најдобрите поединци на теренот на вчерашниот натпревар против Копенхаген. „Ѓаволите“ во Келн ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Офанзивецот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал беше еден од најдобрите поединци на теренот на вчерашниот натпревар против Копенхаген. „Ѓаволите“ во Келн ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Прославениот холандски фудбалер, Робин ван Перси откри како му кажал на неговиот син дека ќе игра во Манчестер Јунајтед. Малиот Шакил бил голем фан на Вејн ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Арсенал вчера го пречека Ливерпул на „Емирати“ во дербито на 36-тото коло во Премиер лигата, па со пресврт уште во првото полувреме успеа да го надигра новиот ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и Арсенал Робин Ван Перси предизвика многу коментари со изборот на најдобрите тројца играчи според него во овој ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во текот на вчерашниот ден прослави убедлива победа против Шефилд Јунајтед од 3:0, а на оваа средба се истакна нивниот напаѓач, Антони ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во текот на вчерашниот ден прослави убедлива победа против Шефилд Јунајтед од 3:0, а на оваа средба се истакна нивниот напаѓач, Антони ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон реализираше безброј успешни трансфери во својата богата тренерска кариера, но непосредно пред да се пензионира, популарниот Ферги изрежира ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Робин Ван Перси соработуваше цели осум години со Арсен Венгер и Французинот дефинитивно беше негов најголем ментор во фудбалот, но сепак кога треба да го ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот играч од средниот ред на Челси, Михаел Балак, се чини дека не се согласува со тврдењата дека Вирџил ван Дајк е најдобриот дефанзивец во историјата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот играч од средниот ред на Челси, Михаел Балак, се чини дека не се согласува со тврдењата дека Вирџил ван Дајк е најдобриот дефанзивец во историјата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот играч од средниот ред на Челси, Михаел Балак, се чини дека не се согласува со тврдењата дека Вирџил ван Дајк е најдобриот дефанзивец во историјата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Арсенал и Манчестер Јунајтед и легендарен холандски репрезентативец, Робин ван Перси раскажа интересна ангедота со Луи ван Гал. Имено, ...
  сите 31 | | | веќе видена