Решение

  во

  Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Беџет Пацоли смета дека Приштина треба да вложи напори за да најде решение за барањата на нејзините ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Општина Велес продолжува со активностите за отстранување на дивопоставени времени објекти чија бројка според проценките на општинските служби изнесува 600. Во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Беџет Пацоли смета дека Приштина треба да вложи напори за да најде решение за барањата на нејзините ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) до крајот на неделава ќе ја добие Студијата и анализата од МАНУ која ќе претставува појдовна основа за изработување ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Беџет Пацоли смета дека Приштина треба да вложи напори за да најде решение за барањата на нејзините ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Лидерот на „Алтернатива“ Африм Гаши попладнево изјави дека денеска имале многу добра и плодна средба со премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев, а главна ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Андерлехт, Огњен Врањеш, е исфрлен од националниот тим на Босна и Херцеговина. Ваква одлука донесе селекторот Роберт Просинечки, кој попушти пред ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Беџет Пацоли смета дека Приштина треба да вложи напори за да најде решение за барањата на нејзините ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Советникот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај, Халил Матоши во изјава за МИА истакна дека за косовската Влада е целосно неприфатлива идејата на шефот на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Беџет Пацоли смета дека Приштина треба да вложи напори за да најде решение за барањата на нејзините ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Советникот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај, Халил Матоши во изјава за МИА истакна дека за косовската Влада е целосно неприфатлива идејата на шефот на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
  сите 199 | | | веќе видена

  За да се намалат трошоците за трговија и да се зголеми ефикасноста на транспортот, Министерството за финансии во име на Владата ќе склучи договор за заем со ...
  сите 14 | | | веќе видена