Речиси

  во

  Дознајте зошто е здраво да се пие сок од морков секое утро. Морковот има одлично и позитивно влијание врз човекото здравје и тело. Затоа е добро во секое време ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вардар доживеа убедлив пораз на гостувањето кај Барселона која победи со 34:26, македонскиот тим беше рамноправен во првото полувреме, но во вториот дел ...
  сите 129 | | | веќе видена

  За три недели во Хамбург ќе се одржи партискиот конгрес на ЦДУ, на кој Ангела Меркел по 18 години ќе го предаде лидерското место во партијата. За нејзин ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонски краток филм „Воени кучиња“, на режисерите Пеце Здравковски и Бојан Соклевски, повторно е дел од интернационален натпревар за краткометражни филмови, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Научник на НАСА предупредува дека не чека најстрашното замрзнување во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегретка, бидејќи Сонцето влегува во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пред умирање имал само една желба: Итната помош веднаш запре и да му се исполни последната желба Лекарите од австралиската Итна помош ги освоија симпатиите на ...
  | | веќе видена

  Договорот од Преспа не го решава проблемот, туку го интензивира, не го архивира, туку го одржува, рече Кирјакос Мицотакис, претседателот на најголемата грчка ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Кејт Мидлтон и Меган Маркл вчеравечер присуствувале на годишен кралски настан. За таа прилика војвотките одлучиле да се подготват како вистински принцези, па ...
  сите 29 | | | веќе видена