Петровски

  во

  На статусот на Фејсбук на поранешниот генерален директор на Македонска опера и балет, Игор Дурловски, реагира и Сони Петровски, бивш уметнички директор на од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  По објавувањето на приказната за семејството Китановски од скопски Припор, имаше негативни коментари на сметка на мајката на 12-те деца. Ја обвинија дека лаже, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На претстојното Светско првенство во пливање и Далечинско пливање кое ќе се одржи во Гуанжу, Јужна Кореа од 12 до 28 јули, Република Северна Македонија ќе ја ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Од втори до единаесетти следниот месец, Ниш ќе пулсира во ритамот на џез музиката. Градот на југот од Србија по дваесет и петти пат ќе биде домаќин на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерите на делчевска Брегалница од младинските категории го завршија еднонеделниот традиционален фудбалски камп во Дојран на кој се едни од редовните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерите на делчевска Брегалница од младинските категории го завршија еднонеделниот традиционален фудбалски камп во Дојран на кој се едни од редовните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Стопроцентна авторска посветеност, педантност и грандиозност се првите впечатоци кои македонската публика ги добива на самиот влез на изложбата на уметникот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Нема ЕУ без зачувување на животната средина. Доколку спорот за името беше најжешката точка во политиката, отсега на патот на евроинтреграциите ќе мора да се ...
  сите 3 | | | веќе видена