Петровски

  во

  Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
  сите 85 | | | веќе видена

  На синоќешниот протест на „Бојкотирам уставни промени“ пред Собранието за малку бил избегнат инцидент меѓу организаторите и дел од присутните, објави ...
  сите 85 | | | веќе видена

  За малку беше избегнат инцидент меѓу организаторите – движењето #Бојкотирам уставни промени, и дел од присутните на протестот кои се обидуваа да се качат на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Луди работи се случуваат пред Собрание на протестот на вмровците, новинарите за време кога работат и кога снимаат собири на ВМРО-ДПМНЕ се секогаш сведени на ...
  | | веќе видена | слични

  По подолга пауза пред Собранието на Република Македонија вечерва повторно се одржа протест против Договорот од Преспа и уставните измени. Иницијатор на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Фото: Слободан Ѓуриќ Повеќе илјади граѓани и покрај лошото време се собраа на протестот пред Собранието во организација на движењето „#Бојкотирам уставни ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На Филип Петровски не му беше дозволено да се качи на бината поставена пред Собранието во центарот на Скопје, каде движењето „Бојкотирам уставни измени“ ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Филип Петровски се обидел да се качи на бината со цел да оддржи говор пред присутните на вечерашниот протест пред Македонското собрание, но редарите не му ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Да не се менува Уставот! Да не се менува името! Оставка на Владата! Ова се барањата на неколку илјади граѓани кои вечерва протестираат пред Собранието. ...
  сите 38 | | | веќе видена