Персискиот

  во

  Иранскиот адмирал Алиреза Тангсири изјави дека ако на Иран не му биде дозволено да извезува нафта преку теснецот Ормуз, тие ќе го затворат морскиот премин, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Иранскиот адмирал Алиреза Тангсири изјави дека ако на Иран не му биде дозволено да извезува нафта преку теснината Ормуз, тие ќе го затворат морскиот премин, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Иранскиот адмирал Алиреза Тангсири изјави дека ако на Иран не му биде дозволено да извезува нафта преку теснецот Ормуз, тие ќе го затворат морскиот премин, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Потпаролот на Владата Миле Бошњаковски денеска одговарајќи на новинарско прашање кои споменици ќе бидат преименувани и означени како споменици од античка ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Проблемите околу организирањето на Светското првенство во 2022 година во Катар продолжуваат, иако беше решен случајот со топлото време и за прв пат Мундијалот ...
  сите 24 | | | веќе видена